Zapraszamy do obejrzenia powtórki z lektur przygotowanej przez panie bibliotekarki
powtorka_z_lektur.pdf
Zapraszamy do obejrzenia powtórki z lektur przygotowanej przez panie bibliotekarki
powtorka_z_lektur.pdf
Szanowni Państwo
Z uwagi na realne zagrożenie koronawirusem COVID-19 oraz mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą podjął decyzję o ograniczeniu do odwołania możliwości wejścia interesantów do budynku Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą, ul. Warszawska 1, 09-150 Czerwińsk nad Wisłą.
Osoby zainteresowane rekrutacją do przedszkola i szkoły na następny rok szkolny będą mogły składać wnioski i zgłoszenia w formie papierowej w specjalnie wyznaczonym miejscu przy wejściu do szkoły od strony oddziałów przedszkolnych w godz. od 8.00 do 15.00.
Formularze dokumentacji niezbędnej do postępowania rekrutacyjnego:
rekrutacja_do_przedszkolazgloszenie_dziec.zip (wszystkie pliki spakowane)
wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola.doc
OSWIADCZENIE_o_dochodach_na_jednego_czlonka_rodziny.docx;
Zalacznik_nr_2_planowanym_czasie_pobytu_dziecka_w_oddziale_przedszkolnym.docx
Zalacznik_nr_1_o_adresie_zameldowania_dziecka.docx
Zalacznik_nr_3_oswiadczenie_o_uczeszczaniu_rodzenstwa_do_oddzialu_przedszkolnego.docx
Zalacznik_nr_4_oswiadczenie_o_wielodzietnosci_rodziny_kandydata.docx
Wniosek_o_przyjecia_ucznia_do_klasy_pierwszej_SP.docx (dla dzieci z poza obwodu)
zgloszenie_ucznia_do_klasy_pierwszej_SP.docx (dla dzieci z obwodu)
Obsługa interesantów będzie prowadzona w formie elektronicznej oraz telefonicznie.
Tel: 242618570
e-mail: sp_czerwinsk@czerwinsk.pl
Wstęp na teren budynku Szkoły Podstawowej w Czerwińsku nad Wisłą mają jedynie pracownicy szkoły.
III MIEDZYSZKOLNY KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK W JĘZYKACH OBCYCH
10.01.2020 roku odbył się w naszej szkole III Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Językach Obcych. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych:
Solista klasy I – III
Zespół klasy I- III
Solista klasy IV – VIII
Zespół klasy IV – VIII
Laureatami w poszczególnych kategoriach zostali:
Solista I – III
I miejsce - Wiktoria Maciąga SP Chociszewo
II miejsce – Blanka Fotek SP Goławin
III miejsce – Łucja Draganiak SP Czerwińsk nad Wisłą
Zespół I – III
I miejsce – Zespół wokalny SP Czerwińsk nad Wisłą
II miejsce – Zespół wokalny SP Grodziec
III miejsce – Zespół wokalny „Słoneczka” SP Goławin
Solista IV – VIII
I miejsce - Bianka Rosiak SP Goławin
II miejsce – Łucja Malejka SP Grodziec
III miejsce – Angelika Mieszczańczyk SP Chociszewo
Zespół IV – VIII
I miejsce – Zespół wokalny SP Chociszewo Czerwińsk nad Wisłą
II miejsce – Zespół wokalny SP Czerwińsk nad Wisłą
III miejsce - Zespół „ Promyki” SP Goławin
Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne edycje Konkursu.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Logopedia na wesoło i na serio.
W ostatnim tygodniu przed świętami odbywały się w naszej szkole jasełka oraz spotkania wigilijne w klasach.
15 listopada 2019r. harcerze ze Szkoły Podstawowej w Czerwińsku i Szkoły Podstawowej w Chociszewie uczestniczyli w cyklicznym „Spotkaniu z historią”.
Druhny: Wiesława Krucz, Monika Pawlak, Anna Będor i Sylwia Banasiak-Kaczyńska zorganizowały wycieczkę objazdową do obiektów zabytkowych i miejsc pamięci narodowej w najbliższej okolicy. Uczniowie zobaczyli: dworek i kościół w Chociszewie, dworki w Miączynie i w Wólce Przybojewskiej, tablicę upamiętniającą niemiecki obóz pracy oraz kaplicę nagrobną rodziny Dębskich w Grodźcu, Dąb Katyński w Nowym Radzikowie, gotycki kościół pod wezwaniem Św. Anny w Kobylnikach oraz kościół i Pomnik Niepodległości w Rębowie.Poznanie historii i wartości artystycznych wyżej wymienionych obiektów było możliwe dzięki wsparciu historyków – przewodników wycieczki: pana Dariusza Umięckiego i pani Wiesławy Krucz, proboszcza parafii Kobylniki oraz dzięki uprzejmości właścicieli dworku w Miączynie, państwa Małgorzaty i Zbigniewa Siemiątkowskich. Piątkowe spotkanie, jak wszystkie poprzednie, zakończyło się zajęciami i noclegiem w szkole.
Nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w akcji "Paczka na Kresy", a realizatorem jest Samorząd Uczniowski. Zbiórka trwa do 4 grudnia, dary przynosimy do wychowawców
W odpowiedzi na wyzwanie szkoły z Radzikowa, samorząd uczniowski naszej szkoły odkodował wiadomość. Zakodowanym symbolem okazała się korona, którą nosił patron naszej szkoły. Spróbowaliśmy zrobić "żywą kopię" tego przedmiotu używając...własnych ciał. Mamy nadzieję, że zadanie wykonaliśmy poprawnie. Dziękujemy sąsiedniej szkole za zaproszenie do zabawy.
6 listopada o godzinie 10:00 odbyło się w naszym przedszkolu Pasowanie na Przedszkolaka. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście - wójt gminy Czerwińsk Pan Marcin Gortat, Pani dyrektor Elżbieta Malicka oraz Pani wicedyrektor Małgorzata Cebula - Jackowska. Występ 4 - latków obejrzeli też dumni rodzice.
Pod koniec października br, realizując zagadnienia: Nasze dziedzictwo oraz Moja mała ojczyzna, uczniowie klas czwartych naszej szkoły wraz z nauczycielką historii Panią Wiesławą Krucz oraz wychowawczyniami Paniami Anną Wnuk i Danutą Dąbrową odwiedzili posesję Państwa Ewy i Heronima Henryka Krajewskich z Sielca, pasjonatów historii lokalnej.Pani sołtys i radna gminy , w interesujący sposób wprowadziła dzieci w realia polskiej wsi pierwszej połowy XX. Podczas opowieści zatytułowanej " Między dawnymi a nowymi czasy" Pani Ewa pokazała lub zademonstrowała, zgromadzone przez Państwa Krajewskich, narzędzia, maszyny i przedmioty, dawniej niezbędne w chłopskim domu i zagrodzie.Ogromną frajdę sprawiła uczniom możliwość ucierania ziół w moździerzu czy zrobienie sobie zdjęcia na eleganckiej bryczce.Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła pisana przez Panią Ewę Kronika wsi Sielec, w której autorka zgromadziła unikatowe zdjęcia oraz dokumenty sięgające nawet początków XX wieku. Uczniowie zostali obdarowani przez Panią radną gadżetami promującymi Gminę Czerwińsk nad Wisłą i na pewno na długo zapamiętają tę lekcję historii.
15 października odbyły się wyboru do Samorządu Uczniowskiego. W skład komisji wyborczej wchodzili uczniowie klasy VII. Wkrótce wyniki głosowania.
11 października 2019 roku odbyła się uroczysta akademia z okazi Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystośc przybyli zaproszeni goście - Wójt Gminy Czerwińsk nad Wisłą Pan Marcin Gortat, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi.
09.10.2019 roku zostały ogłoszone wynki egzaminu z tabliczki mnożenia oraz przyznane dyplomy za udział w zmaganiach matematycznych. Gratulujemy nagrodzonym uczniom.
4 października 2019 odbędzie się Ogólnoświatowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W związku z tym nauczyciele matematyki - pani Justyna Mitura, pani Grażyna Sobańska i pani Agnieszka Paruszewska zorganizowały tydzień z tabliczką mnożenia. W ciągu tego tygodnia odbywać się będą zabawy i gry mobilizujące uczniów do ćwiczeń. Na koniec akcji uczniowie przejdą egzamin, który wyłoni "Mistrzów Tabliczki Mnożenia". Oto harmonogram zabaw:
Harmonogram Tygodnia z Tabliczką Mnożenia
Poniedziałek 30.09
Apel godz. 10:00
Długa przerwa zabawy: „Hasło dnia” i „Matematyczne spacery”
Wtorek 01.10
Długa przerwa zabawy: : „Hasło dnia” i „Matematyczne spacery”
Na 3 lekcji klasy 4a, 4b, 6a, 6b, 6c będą uczestniczyły w zabawie „Piłkarzyki”
Środa 02.10
Długa przerwa zabawy: : „Hasło dnia” i „Matematyczne spacery”
Na 3 lekcji klasy 7, 6a, 6b, 6c będą uczestniczyły w zabawie „Królowa skakanki”
Czwartek 03.10
Na 4 lekcji klasy 8a, 8b będą uczestniczyły w zabawie „Piłkarzyki”, a klasy 5a, 5b w zabawie „Domino matematyczne” oraz „Pary”
Piątek 04.10
Wszystkie klasy na 4 lekcji będą zdawać egzaminy na „Mistrza tabliczki mnożenia”
Środa 09.10
Ogłoszenie wyników egzaminów
Zachęcamy do ćwiczenia również w domu.
Dnia 20 września z okazji Dnia Przedszkolaka przed zacną publicznością - Panem Wójtem Marcinem Gortatem, Dyrekcją szkoły Panią Elżbietą Malicką i Panem Cezarym Drozdowskim oraz najwdzięczniejszą publicznością małych PRZEDSZKOLAKÓW, odbyło się przedstawianie pt." Czerwony Kapturek". W postaci bajkowe wcieliły się wychowawczynie oraz opiekunki grup przedszkolnych. Przedstawienie wzbudziło ogromne zainteresowanie i otrzymało burzę oklasków. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w akcji Narodowego Czytania. Wydarzenie to ma na celu propagowanie bogactwa literatury polskiej, popularyzację czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o piękno języka ojczystego oraz wzmocnienie narodowej tożsamości.
W tym roku z kanonu naszej literatury do publicznego czytania wybrano Nowele polskie.
W naszej szkole akcję współorganizowały pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej i Biblioteki Szkolnej oraz nauczycielki języka polskiego. Do czytania wspólnie wybrały nowelę Bolesława Prusa pt. „Katarynka”.
Uroczystość rozpoczęliśmy od odczytania listu przewodniego Prezydenta RP. Następnie Pani Danuta Dąbrowa zaprezentowała krótką biografię autora noweli i przekazała informację o utworze. Lekturę czytali: p. Piotr Ziemkiewicz - przedstawiciel Urzędu Gminy, p. Cezary Drozdowski - dyrektor Szkoły Podstawowej, p. Agnieszka Fotek - kierownik Biblioteki Publicznej, Natalia Kamińska i Kuba Kaczyński- uczniowie, p. Bogusława Walczak, p. Małgorzata Cebula-Jackowska i p. Przemysław Ziółkowski- nauczyciele. Spotkanie uświetniły piosenki Anny German: „Piosenka o Bolesławie Prusie” i „Katarynka Pana Bolesława”.
Podczas czytania widać było wzruszenie u wielu młodych słuchaczy. Trudno stwierdzić, czy to efekt pozytywnego wrażenia z samego faktu słuchania, czy też poruszył ich los niewidomej dziewczynki.
Z całą pewnością tegoroczna akcja będzie miała ciąg dalszy.
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie.
Powered by aSc EduPage