• Pedagog szkolny pogłębia, rozszerza oraz uzupełnia działania dydaktyczno-wychowawcze
          i opiekuńcze realizowane przez nauczycieli. Wspiera wychowawców klas, współdziała
          z nauczycielami przedmiotów, rodzicami/opiekunami prawnymi oraz instytucjami pozaszkolnymi. Diagnozuje indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne uczniów oraz sytuację wychowawczą w szkole.
          Udziela pomocy wychowawcom i nauczycielom w pracy z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze i dydaktyczne. Podejmuje działania z zakresu profilaktyki uzależnień i innych aktualnych problemów, prowadzi działania interwencyjno-mediacyjne w sytuacjach kryzysowych.

W naszej szkole pedagogiem jest:

Sylwia Banasiak-Kaczyńska

DRODZY UCZNIOWIE!

Nie twierdzimy, że rozwiążemy wszystkie Wasze problemy. Nie mamy czarodziejskiej różdżki, która sprawi, że wszystkie problemy od razu znikną, ale możemy Was bardzo uważnie wysłuchać i pomóc przemyśleć różne sprawy. Możemy wspólnie opracować strategię naprawy sytuacji. Zapraszamy Was, jeśli macie problem:

­­- z nauką

- z adaptacją w szkole

- w kontaktach z rodzicami

- w kontaktach z rówieśnikami, nauczycielami

- czujecie się samotni

- czujecie, że nikt Was nie rozumie

- chcecie komuś pomóc, ale nie wiecie jak

- macie problemy ze zdrowiem

- potrzebujecie rozmowy o sytuacji, w której się znaleźliście

- macie ciekawe pomysły, którymi chcielibyście się podzielić

- jesteście w trudnej sytuacji materialnej

oraz z każdą inną sprawą, z którą sami nie potraficie sobie poradzić

SZANOWNI RODZICE!

Pedagog szkolny jest do Państwa dyspozycji. Zależy nam na owocnej współpracy.
          O problemach swoich dzieci warto i trzeba rozmawiać, gdyż tylko wówczas możliwa jest skuteczna pomoc. Drodzy Rodzice, zapraszamy, jeśli:

- niepokoi Was zachowanie dziecka
          - zauważacie u dziecka problemy w uczeniu się
          - napotykacie na trudności w relacjach z dzieckiem
          - potrzebujecie wsparcia w procesie wychowania
          - macie pytania i nie wiecie do kogo zwrócić się po pomoc
          - znajdujecie się w trudnej sytuacji materialnej.

Postaramy się pomóc, wskażemy gdzie dodatkowo szukać wsparcia. Zapraszamy do kontaktu osobistego, telefonicznego lub przez dziennik elektroniczny.

W  zakładce „Dla Rodzica” znajdziecie Państwo przydatne rady i wskazówki dotyczące wychowania, okresu dorastania, używek oraz inne przydatne informacje.

• Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Czerwińsku nad Wisłą
      • SEKRETARIAT: 24 261 85 70 DYREKTOR: 24 261 85 72 PEDAGOG: 24 261 85 73 POKÓJ NAUCZYCIELSKI: 24 261 85 74 GŁÓWNY KSIĘGOWY: WICEDYREKTOR: 24 261 85 77 KSIĘGOWOŚĆ: 24 231 85 78
      • ul. Warszawska 1 09-150 Czerwińsk nad Wisłą Poland